Press "Enter" to skip to content

Реформовані ЗМІ. Тренінг Юридичні наслідки адмінреформи для роздержавлених ЗМІ: як вирішувати проблеми, які виникають 

Редактори реформованих ЗМІ Одеської, Тернопільської, Львівської, Дніпропетровської та Харківської областей зібрались в Одесі на серію тренінгів, мета яких — допомогти редакціям роздержавлених газет не розгубити потенціал, надбаний десятиріччями, якнайшвидше зорієнтуватись в світі нових технологій, впоратися з викликами, які з якими їм довелось стикнутись. 

День другий. Продовження
Юридичні наслідки адмінреформи для роздержавлених ЗМІ: як вирішувати проблеми, які виникають 
Тренер — Ігор Федоренко

Ігор Федоренко, медіаюрист впродовж останніх двадцяти років здійснює супровід діяльності та захист в судах ЗМІ, юридичний супровід передвиборчих кампаній; викладав навчальний курс «Правове регулювання журналістської діяльності», співпрацює з громадськими організаціями. 

Перед кожною редакцією доволі часто постають питання, розтлумачити які може лише медіаюрист. В редакційних штатах такої одиниці нема, то ж — юридичний тренінг — слушна нагода, щоб розібратися в усіх правових питаннях. 

Одна з важливих тем, яка на часі дуже бентежить редакторів реформованих ЗМІ — юридичні наслідки адмінреформи для роздержавлених ЗМІ. На що очікувати редакціям після появи нових укрупнених районів.

Ігор Федоренко розповідав про способи реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій. Роз’яснював відповідні статті Законів України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» та «Про інформаційні агентства». Перед роздержавленими ЗМІ постають питання перереєстрації та зміни назв газет, пов’язані з укрупненням районів, про договори оренди приміщення редакції при зміні його власника. Багато питань — професійні відповіді.

В поточному році з’явилась і нова проблема. Ситуації, коли працівники редакцій захворіли на COVID, вже непоодинокі. Ігор Федоренко роз’яснював, що передбачає в таких випадках чинне законодавство, які права має роботодавець та найманий працівник. 

Без скарг на Укрпошту не обходиться жодний юридичний тренінг. Розбиралися, які правові важелі є у директорів та редакторів, щоб відстоювати свої права. 

Коли юриста нема «під рукою», а питання юридичні є — редактори мають нагоду задавати їх на «Гарячу лінію» з надання правової допомоги. Медіа-юрист Ігор Федоренко консультує всіх потребуючих. 

**********

Тренінг проводився ГО «Тернопільський прес-клуб» (голова — Анжела Кардинал) в рамках проекту «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews