Press "Enter" to skip to content

Реформовані ЗМІ. Тренінг «Сучасні медійні технології та реформовані медіа. Як розширити свою аудиторію»

Редактори реформованих ЗМІ Одеської, Тернопільської, Львівської, Дніпропетровської та Харківської областей зібрались в Одесі на серію тренінгів, мета яких — допомогти редакціям роздержавлених газет не розгубити потенціал, надбаний десятиріччями, якнайшвидше зорієнтуватись в світі нових технологій, впоратися з викликами, які з якими їм довелось стикнутись. 
День перший 
Сучасні медійні технології та реформовані медіа. 
Як розширити свою аудиторію
Тренер — Павло Колотвін

Павло Колотвін, медіатренер з журналістики рішень та використання сучасних технологій в ЗМІ, голова ГО Інститут політичної інформації, знайомив редакторів із сучасними медійними технологіями, які можуть стати у нагоді реформованим медіа, та з інструментами, що допоможуть ЗМІ розширити свої аудиторії, розповідав про необхідність візуалізації друкованих текстів.

Разом з медіатренером учасники розбирали баланс між візуалізацією та текстами. Розглядали механізми просування сторінок видання в соцмережах. Обговорювали процес адаптації інформаційного контенту до формату соціальних мереж.
 
Говорили про спадкоємність друкованих видань. Про механізми та «ноу-хау», які можуть зробити популярними сайти газет, яким виповнилось сто або півсотні років — а таких чимало. Аналізували аудиторії газети, сайту, Фейсбуку, Інстаграму, Телеграм- та YouTube — каналів та можливість їх поєднання в одному виданні.

Павло Колотвін ознайомив редакторів з мобільними сервісами, які стануть у нагоді під час пошуку інфрмації про політичні партії, депутатів місцевих рад, їх програми та обіцянки.
   
Один з таких сервісів — додаток для смартфону  PolitScanner. Він дозволяє користувачу дізнатися інформацію про декларації, біографію, передвиборчу програму та доходи політиків. Додаток сканує обличчя політика — це може бути зображення на плакаті, листівках, фотографії в газетах тощо — та відразу показує всю інформацію про нього. 

PolitScanner створювали понад рік. Аналогів такого додатку в інших країнах немає, це інноваційна розробка українських активістів. Нині застосунок доступний у 13 містах України: в Одесі, Львові, Харкові, Дніпрі, Києві, Маріуполі, Миколаєві, Івано-Франківську, Вінниці, Запоріжжі, Луцьку, Тернополі та Кривому Розі. Пізніше він з’явиться й у Чернівцях та інших містах. Додаток працює безкоштовно на IOS та Android. 

Після отримання великої порції практичної інформації завжди хочеться почати робити щось нове. Наприклад, перенести газетну сторінку в Інтернет за допомогою різних конструкторів сайтів  зручно читати і з комп’ютера, і зі смартфона. Або просувати своє видання в соцмережах, використовуючи caption video – коротких відео з текстом. Чи спробувати слайдери для сайту, щоб порівнювати зображення — наприклад, такою дорога через село була завжди, а такою стала після ремонту. А ще розібратись зі своєю читацькою аудиторією: який відсоток традиційно читає газету в папері, який віддає перевагу Інтернет-версіям, який користується лише соцмережами.

**********

  Тренінг проводився ГО «Тернопільський прес-клуб» (голова — Анжела Кардинал) в рамках проекту «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews