Press "Enter" to skip to content

Відбулась прес-конференція «Як не програти битву за територіальні громади внаслідок виборчої кампанії 25.10.2020

 23 жовтня в прес-центрі Paritet відбулась прес-конференція «Як не програти битву за територіальні громади внаслідок виборчої кампанії 25.10.2020». 
Спікер — Юрій Мельник, експерт у сфері регіонального розвитку, планування територій та сталого природокористування.
За посиланням можна подивитись відеозапис:
https://youtu.be/245O1k4l4F8

 25 жовтня 2020 року в Україні відбудуться вибори до органів місцевого самоврядування.
Під час прес-конференції були розглянуті наступні питання:
— Що робити виборцям, щоб потім не шукати «хто винен?» і не роздумувати «що робити?» щодо безвідповідальних обіцянок! Алгоритм дій для виборців, а також нових органів влади.
— Вибори до органів місцевого самоврядування – обіцянки кандидатів та правда життя.
— Децентралізація та ОТГізація регіонів: міфи та реальність, що далі, оцінки, прогнози.
— Експертна оцінка для свідомого вибору та рекомендації для виборців, а також органів влади. Оцінка не має партійного або політичного змісту, і не представляє жодної відповідної інституції, також не є політичною пропагандою або агітацією.
Дана оцінка сформувалася внаслідок ознайомлення з програмами та виступами кандидатів. Те що обіцяють кандидати не є оптимістичним, а їх побажання не завжди відповідають повноваженням органів місцевого самоврядування, тим більше первинних – сільських, селищних та міських рад. 
Ми будемо обирати місцевих голів, депутатів сільських, селищних та міських рад, а також депутатів районних і обласних рад. У тому числі одесити вперше обиратимуть депутатів Одеського району.
Це перші вибори на новій територіальній та частково новій адміністративній основі – в результаті виборів сформується в регіонах нова реальність, в якій нам усім жити. Багато чого буде вперше. В результаті формування нового адміністративно-територіального устрою 9 міст обласного значення на Одещині втратять свій статус «обласного значення». Водночас замість 26 районів буде утворено 7 великих адміністративних районів.
Виборці стоять і перед складним вибором і перед тими викликами, які несе нова система адміністративно-територіального устрою і нова система влади. Через субсидіарність влада певним чином стала наближеною до мешканців територіальних громад, але що робити з таким «вантажем» і як отримати позитивний результат. Громади певним чином стають більш самостійними у своєму розвитку – як забезпечити позитивні зрушення?
— Як зробити свідомий вибір, щоб не шукати потім крайніх?
— Як не сподіватися на обіцянки кандидатів, а що вимагати від них після їх обрання?
— Що робити з втраченим часом для громад, які не об’єдналися за процедурою добровільного об’єднання, особливо півдня Одеського регіону.
— Чи потрібна міні-децентралізація в м. Одесі і яка?
— Які можливості та ресурси є для розвитку територіальних громад? 
Треба відзначити, що на відміну від попередніх 5 років, конкуренція за фінансові ресурси (наприклад, трансферти з державного бюджету) для усіх громад зросте і до цього треба бути готовим! Готовність полягає у певній активності, у якості та власне підготовці відповідних документів, залучення місцевого активу тощо.
1. Рекомендації щодо вибору та оцінки кандидатів з орієнтиром на тривалу перспективу та розумінням, що вони дадуть громадам і як наступні 5 років ви будете з ними комунікувати і зможете оцінити їх роботу, у т.ч. її моніторити.
2. Для ефективного розвитку територіальних громад – для досягнення ними певного рівня спроможності — першочергові організаційні та технічні заходи, які бажано щоб були в програмах кандидатів, а потім в їх діяльності, які можна буде проконтролювати.
3. Перелік критеріїв, опцій та атрибутів для розвитку територіальних громад та контролю діяльності органів місцевого самоврядування.
4. Перелік інструментів розвитку територій, необхідних сталого розвитку громад та забезпечення позитивної динаміки.
5. Які джерела та ресурсні можливості є для громад, що треба робити новій владі і громадам. 
 
Читати ще в ВідбулосяБільше в Відбулося »