Press "Enter" to skip to content

11 вересня — прес-брифінг «Стандарти належного врядування громадських і благодійних організацій. Як це впливає на моє місто?» 

11 вересня   в прес-центрі «Paritet» відбувся прес-брифінг «Стандарти належного врядування громадських і благодійних організацій. Як це впливає на моє місто?» 

Під час прес-брифінгу учасники розповіли, навіщо створювати стандарти належного врядування організацій, і як це може вплинути на якість життя у вашому місті.

Спікери:
• Олена Губар, радниця, грантова менеджерка ICAR Єднання
• Ольга Озьорна, представниця Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні
• Володимир Максимович, головний консультант Головного департаменту з питань внутрішньої політики Адміністрації Президента України
 Дмитро Донченко, головний спеціаліст відділу підтримки молодіжних та дитячих об’єднань Департаменту молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України

Навіщо створювати стандарти належного врядування в ОГС:

Щоб розбудовувати та захистити довіру й чесність з боку громадських організацій та їх мереж. Стандарти якості, як саморегулюючий механізм, сприяють прихильності організацій громадянського суспільства до загальноприйнятих єдиних етичних принципів та стандартів поведінки для відповідальної практики та діяльності.

Щоб зміцнити спроможність громадських організацій встановлювати діалог та відносини з державним сектором як легітимні суб’єкти демократичного суспільства. Найбільшою силою організації повинні бути її стандарти якості, починаючи від відповідальної письмової комунікації до спроможності розробки якісних програм партнерства та розвитку.

Щоб забезпечити фінансову стійкість ОГС з огляду на обмежений доступу до донорських (внутрішніх і зовнішніх) коштів.

Як створювалися рекомендації щодо стандартів

Влітку 2019 року представники українських громадських організацій та органів виконавчої влади за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні та ІСАР Єднання здійснили ознайомчі візити до цілого ряду інституцій Іспанії та Нідерландів, щоб познайомитися з досвідом цих країн щодо визначення якості неприбуткових організацій. Цей досвід надзвичайно різноманітний і є переконливим свідченням того, що однієї універсальної моделі не існує. Кожна країна має пройти свій шлях, аби створити таку модель, яка би якнайкраще відповідала саме її потребам.

Спільною рисою усіх моделей, які сьогодні існують, є саморегуляція громадянського суспільства. І в Іспанії, і в Нідерландах саме організації громадянського суспільства об’єдналися, щоб розпочати процес визначення критеріїв якості для самих себе. Це закономірно з огляду на те, що саме громадянське суспільство є чи не найбільшим бенефіціаром цього процесу. Встановлення критеріїв якості та (особливо) їх промоція служать загальносуспільному консенсусу щодо стандартів роботи неприбуткових організацій, встановлює паритет між суспільними очікуваннями та рівнем роботи ОГС, а також підвищує рівень довіри до громадянського суспільства загалом. Громадянські суспільства цих країн пішли далі і взяли на себе також відповідальність проводити перевірку ОГС на відповідність встановленим критеріям. Це породжує довіру до цього процесу з боку самих неприбуткових організацій, а також з боку стейкхолдерів з інших секторів.

За результатами учасники проєкту розробили рекомендації  щодо стандартів належного врядування ОГС як пропозиція розпочати загальнонаціональний діалог між усіма зацікавленими сторонами щодо критеріїв/показників якості організацій громадянського суспільства України.

 Прес-брифінг відбудеться у рамках проведення семінару-тренінгу з розробки та застосування стандартів належного врядування організацій громадянського суспільства. У тренінгу візьмуть участь організації з Одеської, Миколаївської, Херсонської та Кіровоградської областей. Мета тренінгу — навчити місцеві ОГС забезпечувати відповідність своїй діяльності місії та статуту організації, що сприятиме побудові кращого партнерства з місцевими органами влади на основі принципів прозорості та підзвітності.

 

 

 

Читати ще в ВідбулосяБільше в Відбулося »