Press "Enter" to skip to content

“Електронні послуги Пенсійного фонду України” (частина 1)

 Пенсійний калькулятор                                                                   

“Пенсійний калькулятор” – електронний сервіс від Пенсійного фонду України, який дозволяє прорахувати розмір майбутньої пенсії. Має зручну екранну форму для роботи з інформацією та зрозумілий у використанні функціонал.

Доступ до вказаного сервісу в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису (раніше — ЕЦП).

Сервіс “Пенсійний калькулятор” дає змогу розрахувати пенсію за віком згідно із статтями 26, 27, 28, 29 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. При обчисленні страхового стажу та заробітної плати використовуються дані, що містяться в електронних реєстрах Пенсійного фонду України.

Для врахування періодів трудової діяльності та інших періодів, що враховуються до стажу роботи для призначення пенсії, користувачам додатково надана можливість їх ручного введення.

За результатами розрахунку на перегляд користувачу надається сума розрахованої пенсії та формується протокол, який містить інформацію про складові такого розрахунку (помісячний розрахунок коефіцієнтів заробітної плати, страховий стаж, розмір пенсії за формулою, доплата за понаднормовий стаж тощо).

 Сервіс не здійснює припущень щодо рівнів зростання середньої заробітної плати в Україні у наступні роки або рівня інфляції і дозволяє оцінити прогнозний розмір пенсії в умовах і цінах на момент проведення розрахунку.

Результати попереднього розрахунку розміру пенсії зберігаються в особистому кабінеті користувача на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України та доступні для перегляду в будь-який час.

Довідково: з часу впровадження сервісом “Пенсійний калькулятор” скористалось 291,3 тисячі осіб. Проведено 142,4 тисячі розрахунків.

Електронна трудова

“Електронна трудова” – зручний та доступний сервіс для кожної застрахованої особи, який дозволяє громадянам переглядати відомості про трудову діяльність.

Сервіс створено Фондом на виконання Указу Президента України №837/2019 “Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави”.

У електронній трудовій міститься інформація про всі трудові відносини працівника за даними звітних відомостей роботодавця та про сплачені страхові внески з 1998 року.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2019 року № 1084 “Про запровадження обліку трудової діяльності працівника, фізичної особи-підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі” користувачам надано можливість подання через вебпортал сканованих копій паперових трудових книжок або інших документів, які згідно законодавства підтверджують трудову діяльність працівника, засвідчених кваліфікованим електронним підписом.

Сервіс дозволяє зберегти інформацію про трудову діяльність, а також про сплачені страхові внески. У разі втрати паперової трудової книжки не потрібно витрачати час на відновлення даних, адже вони будуть збережені в електронному форматі.

Застраховані особи, які надають перевагу паперовим трудовим книжкам, мають право продовжити ними користуватись. Законодавчих обмежень щодо цього питання наразі немає.

Довідково: Пенсійний фонд України розпочав роботу щодо запровадження електронної трудової книжки та переведення паперових трудових книжок в електронну форму. Сьогодні на порталі електронних послуг зареєстровано понад 91,5 тисяч звернень щодо подання сканованих паперових трудових книжок для проведення оцифрування та переведення їх в електронний формат.

Пресконференція “Електронні послуги Пенсійного фонду України” проводилась за підтримки Проекту USAID » Трансформація фінансового сектору».
Прослухати прес-конференцію можна фб сторінці  Житомирського клубу
https://cutt.ly/rfE7AN4

 

 Пресслужба Пенсійного фонду України
контакти: +38 (044) 284-26-51,
e-mail: press@pfu.gov.ua