Press "Enter" to skip to content

Відеозвіт прес-конференції «Запобігання катуванням і жорстокому поводженню, захист прав ув’язнених у пенітенціарних установах Півдня України»

https://youtu.be/w8nqMmNBLzg 
або
https://cutt.ly/GfiE7ub

21 серпня в прес-центрі Paritet відбулась прес-конференції «Запобігання катуванням і жорстокому поводженню, захист прав ув’язнених у пенітенціарних установах Півдня України»

Спікери прес-конференції (за алфавітом):
— Сергій Квашин — заступник начальника міжрегіонального управління з питань ресоціалізації і дотримання прав засуджених Південного МРУ,
— Валерій Пахомов, голова правління БФ «За майбутнє без СНІДу»,
— Олена Талалаєва, голова Громадської ради при Південному МРУ з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України, — Олег Чуприна, член Громадської ради при Південному МРУ з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції , тюремний капелан.

Організатор прес-конференції — Благодійний фонд «За майбутнє без СНІДу». 

Фонд «За майбутнє бе СНІДу» засновано 20 років тому, він має багатий досвід із захисту прав вразливих груп населення: у 2007 році виконували Коаліційний проект «Вдосконалення системи захисту прав ЛЖВ», у 2009 році — проект “Правова допомога ВІЛ-позитивним колишнім в’язням на Півдні України”, 2010 рік – проект “Медичне консультування з питань ВІЛ, туберкульозу та наркотичної залежності для в’єтнамської етнічної спільноти в Одесі”, 2013-2015 рр. — проект “ Впровадження ефективних поведінкових втручань серед ЧСЧ в Одеській області як профілактика розповсюдження ВІЛ-інфекції/СНІДу”, 2018 рік — проект «Міжрегіональний пілотний практикум для активістів та НУО Одеської і Миколаївської областей по забезпеченню громадського контролю за дотриманням органами СБУ, поліції та пенітенціарної системи прав і свобод уразливих груп населення».

В рамках нового проекту на 2020-2021 роки,який Фонд має виконувати за підтримки «Фонду сприяння демократії» Посольства США ( Київ), буде надано психологічну та юридичну допомогу колишнім в’язням шляхом проведення адвокаційних зборів, тренінгів та круглих столів для співробітників виправних установ і центрів утримання під вартою, а також для активістів, які працюють у в’язницях на півдні України, журналістів та державних чиновників.

Проект допоможе активістам і чиновникам, які працюють у в’язницях і установах пробації на півдні України.
Фонд буде проводити тренінги в Одесі і Миколаєві з прав людини, стандартів утримання під вартою і медичних послуг у в’язницях; робочі і адвокаційні зустрічі для членів обласної комісії з нагляду за Одеської облдержадміністрації, Громадської ради при Південному міжрегіональному управлінні (МРУ) з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції, державних службовців, виправних установ і співробітників місць утримання під вартою, а також активістів НУО; моніторингові відвідування медичних установ ЦОЗ ДКВС, що діють в пенітенціарних установах півдня України; психологічні та юридичні консультації для осіб, звільнених з в’язниць; круглий стіл на тему «Проблеми колишніх засуджених і способи надання їм допомоги» для посадових осіб, колишніх в’язнів активістів, медичних фахівців та правозахисників; розробку та розповсюдження буклетів для тюремного персоналу, видання та поширення «Керівництва з правових та соціальних питань для в’язниць» з базою даних державних установ, відповідальних за працевлаштування і житло колишніх в’язнів; обмін кращими проектними практиками та досвідом під час двох прес-конференцій. Фонд сформує міжрегіональну групу активістів, забезпечену необхідними ресурсами для громадського контролю над пенітенціарною системою. Це буде сприяти співробітництву членів міжрегіональної групи НУО на Півдні України щодо захисту прав людини вразливих груп населення.

Заплановано додаткові витрати, спрямовані на профілактику COVID-19: медичні маски для учасників, дезінфікуючі засоби, гумові рукавички, переносні кварцові і ультрафіолетові лампи та миючі засоби.

Підготовчий етап триватиме протягом перших 3-4 місяців реалізації проекту і буде включати закупівлю матеріальних ресурсів, укладання контрактів, обладнання робочих місць для персоналу проекту, планування та розробку інформаційних матеріалів. І як тільки карантин закінчиться, НУО зможе організовувати публічні заходи (міжміські поїздки, прес-конференції, тренінги, адвокаційні зустрічі). Ми впевнені, що пандемія не завдасть серйозної шкоди проекту.

Важливо в умовах реформи пенітенціарної системи України посилити громадський контроль за дотриманням прав людини в місцях позбавлення волі, не розгубити цінний досвід співробітництва громадського і державного секторів.

Контактна особа – Пахомов Валерій Анатолійович (тел. 0666063979, 700-25-84)

 

Читати ще в ВідбулосяБільше в Відбулося »