Press "Enter" to skip to content

24 вересня — прес-тур, присвячений Міжнародному дню чистих берегів

24 вересня 2019 року Басейнове управління водних ресурсів річок Причорномор’я та нижнього Дунаю разом з представниками ОРІДУ НАДУ при Президентові України, Овідіопольської райдержадміністрації та громадськості провели екологічну акцію «Я прибрав — твоя черга – 2: змінимо майбутнє разом», яка присвячена Міжнародному дню чистих берегів. Акція проходитиме в Овідіополі на березі Дністровського лиману.
Міжнародний день чистих берегів започатковано ще 1986 році, але з кожним роком він набуває все більшої популярності. Зокрема, цього дня по всьому світу проводяться акції на узбережжях річок, морів та океанів з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів.

Незважаючи на те, що цей захід проводиться в Україні лише кілька останніх років, водогосподарські організації Одеської області традиційно проводили прибирання берегів водних об’єктів від побутового сміття в такі свята, як Міжнародний день води, День довкілля та інші. Наприклад, у 2009 році разом з молдавськими колегами, громадськістю та дітьми відбулась велика природоохоронна акція, під час якої всі учасники прибирали ділянку берега річки Дністер вздовж автодороги Одеса-Рені. Щороку представники водогосподарських організацій разом з учнями розчищають від сміття річку Кагачку в Татарбунарах, річку Кучургани в Захарівському та Великомихайлівському районах, неодноразово чистили береги Куяльницького та Дністровського лиману.
На жаль, проблема забруднення водойм сьогодні складає суттєву загрозу як їх безпеці, так і взагалі їх існуванню.

Сміттєзвалища, які часто розташовані в водоохоронних зонах і прибережних захисних смугах водойм, «сприяють» забрудненню водних ресурсів, адже з дощовими та талими водами шкідливі речовини від відходів потрапляють у ґрунти, які потім надходять до підземних вод і у відкриті водойми.
Дійсно, факти щодо сміттєзвалищ в Україні шокуючі.
Наприклад, щорічно кожен українець викидає приблизно 300 кілограмів сміття. Вже зараз на теріторії нашої країни накопичено 49 млн. куб. метрів відходів масою 11 млн. тонн.
Найжахливіше, що сміттєзвалища часто мають стихійний та незаконний характер. За попередніми оцінками, таких неконтрольованих полігонів в Україні налічується майже 33 тисячі. Таким чином, територія завалена сміттям дорівнює площі 4,5 млн футбольних полів та складає 7% від всієї території нашої країни.

Це все призводить до забруднення джерел водопостачання населення. Таким джерелом водопостачання для більше, ніж мільйона людей є річка Дністер, одна з найбільших річок України.

Тому прибирання саме Дністра і пов’язаних з Дністром водойм для Одещини має надважливе значення. У попередні роки на Всеукраїнській екологічній акції в с.Маяках Біляївського району активісти зібрали на 6 км ділянки берега Дністра більше тонни пластикових пляшок, пакетів та іншого сміття.

Подібні акції проходять досить часто, в них беруть участь школярі, студенти, співробітники водогосподарських організацій та всі небайдужі громадяни. Але це не вирішує проблему зменшення кількості відходів.
Тому головна мета екологічної акції «Міжнародний день чистих берегів», яка проводиться за підтримки Європейського Союзу та інших міжнародних організацій, не тільки зробити чистішим узбережжя наших водойм, а й привернути увагу населення до проблеми забруднення, донести ідею необхідності сортування сміття для його вторинної переробки та виховання більш відповідального ставлення до споживання.

Басейнове управління водних ресурсів річок Причорномор’я та нижнього Дунаю завжди виступає ініціатором проведення різних природоохоронних акцій та запрошує місцеві органи влади, учнівську та студентську молодь, волонтерів та громадськість долучатись до природоохоронної діяльності та не бути байдужими до водойм!
Пропонуємо для перегляду відеоролік «Я прибрав — твоя черга – 2: змінимо майбутнє разом», розроблений Регіональним проєктом ЄС «Водна ініціатива плюс» (ЕUWI+) спільно з Держводагентством. Відеоролик розміщено на офіційному веб-сайті Держводагентства, у соціальній мережі Facebook та YouTube https://www.youtube.com/watch?v=5DAPu5t-IPc.
Робімо разом береги українських річок, озер та морів чистими!

Під час проведення акції на узбережжі Дністровського лиману відбудеться прибирання, серед учасників якого буде проведено конкурс на саме оригінальне представлення знайденого сміття. Переможці отримають корисні еко-подарунки.

24 вересня відбувся прес-тур на береги водоймів Одеської області, присвячений Міжнародному дню чистих берегів. 
Головна мета екологічної акції «Міжнародний день чистих берегів», яка проводиться за підтримки Європейського Союзу та інших міжнародних організацій, не тільки зробити чистішим узбережжя наших водойм, а й привернути увагу населення до проблеми забруднення, донести ідею необхідності сортування сміття для його вторинної переробки та виховання більш відповідального ставлення до споживання.

Під час прес-туру журналісти:
побували на березі Дністровського лиману, де відбуватиметься екологічна акція «Я прибрав — твоя черга- 2: змінимо майбутнє разом»,
оглянули береги річки Скуртянка (Овідіополь) та поспілкуються з місцевими жителями з метою привернення уваги суспільста до проблеми зникання малих річок (Довідка: річка Скуртянка бере початок у балці Скурті, яка простагається майже на 15 км на північ/північний захід. Тече на південь, впадає до Дністровського лиману біля центральної частини Овідіополя. Довжина 4,6 км, у межах смт Овідіополя — 4 км),
дізналися про найоригінальніше знайдене під час акції сміття,
привітали переможців, які найкраще представлять «цікаві знахідки»,
поспілкувалися з:
— начальницею Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор’я та нижнього Дунаю Лілією Гричулевич,
— головою Всеукраїнської громадської організації «Екологічна ліга» в Овідіопольському районі Тетяною Орловою,
— начальницею відділу комунікацій Одеського регіонального інституту державного упраління Національної академії державного управління при Президентові України Тетяною Фольгіною,
— т.в.о. голови Овідіопольської районної державної адміністрації Ігорем Ільченко,
— студентами ОРІДУ НАДУ та школярами з Овідіополя,
початок екологічної акції «Я прибрав — твоя черга- 2: змінимо майбутнє разом»,

Читати ще в ВідбулосяБільше в Відбулося »