Press "Enter" to skip to content

Тренінг, який надихнув редакторів на реальні зміни

 В Одесі відбувся тренінг  для редакторів друкованих ЗМІ Одеської області, які пройшли або закінчують процес роздержавлення. 

Редактори та заступники дев’ятнадцяти районних газет протягом двох днів осягали науку медіа-бізнесу та основи медіа-маркетингу.  Вчилися, як заробляти гроші і залишатися при цьому незалежними. Розглядали механізми ринку та види попиту. Знайомилися з існуючими моделями медіа-бізнесу.  Вивчали потреби рекламодавців та основи ціноутворення. Ділилися думками про переваги та недоліки існуючих ЗМІ. Роздивлялися організаційні та технологічні структури видавництв. Розбирали чинники, які впливають на конкурентні переваги, і можливість перетворення слабких сторін на  сильні. «Приміряли» на себе посаду медіа-менеджерів.   

Під час тренінгу його учасники моделювали складні робочі ситуації, в яких часто опиняються редактори, спільно шукали оптимальні рішення.  Вникали в  особливості подачі матеріалів та вимірювали аудиторію кожного типу ЗМІ. Займались поточним та стратегічним плануванням роботи редакцій. Вирішували, як змінити болючі відносини між газетами та Укрпоштою. Дізналися про шляхи ефективного налагодження роздрібного продажу газет.

Проводив тренінг Дмитро Кліманов,  який двадцять п’ять років займається медіа-бізнесом і за цей час створив п’ять газет. Він одним з перших регіональних видавців України  розробив та впровадив регіональний, новинний сайт з платним доступом до змісту. Зараз Дмитро Кліманов є власником  ТОВ РІА«К&К» (видавничий дім «Телегазета»).

За словами багатьох редакторів, тренінг показав, як можна реально, а не формально реформувати газети, сприяв переосмисленню підходів  до перетворення районних газет на видання, спроможні самостійно заробляти кошти. Але це – лише початок довгого складного шляху, на який стали роздержавлені ЗМІ.  На часі —  вихід цих видань в Інтернет. Але це – вже тема для іншого тренінгу.

Тренінг був організований Тернопільським прес-клубом та проводився в рамках проекту «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.