Press "Enter" to skip to content

Редактори реформованих ЗМІ Одеської області отримали юридичні поради

Тренінг «Юридичні аспекти у діяльності реформованих ЗМІ» відбувся в Одесі. В ньому взяли участь керівники дев’ятнадцяти районних газет Одеської області, які пройшли або завершують процес роздержавлення. 

І, хоча складний довготривалий процес реформування комунальних газет, згідно з Законом “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”, в основному,  завершився, — проблеми у частини редакцій залишаються.
Як юридично грамотно вирішувати ці проблеми і не натрапляти на нові, розповідав редакторам медіа-юрист Ігор Федоренко

Розбиралися під час тренінгу питання звільнення та скорочення працівників, приведення існуючих редакційних статутів у відповідність до нового Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», входу та виходу співзасновників з ТОВ, юридичного оформлення відносин з фрілансерами, що залучаються до роботи в газеті, здійснення оплати їх роботи. 

Розглядалися типові та конкретні юридичні конфлікти, що мають місце в різних редакціях  у зв’язку з роздержавленням газет, та шляхи їх вирішення. Одна зі спільних проблем у редакторів реформованих ЗМІ, — оренда приміщення. Часто таким газетам місцеві ради відмовляють призначити орендну плату за приміщення, в якому знаходиться редакція, за символічну 1 гривню. 
Ігор Федоренко надавав поради редакторам, як писати запити та не програвати справи в суді. Багатьом така інформація стала у нагоді, бо в професійній діяльності керівникам реформованих ЗМІ нерідко доводиться стикатися з судовими позовами.  

Після тренінгу його учасники матимуть змогу отримувати юридичні консультації, які надаються в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.