Press "Enter" to skip to content

Презентація-ярмарок «Фінансування малого та середнього бізнесу лізинговими компаніями» відбувся в Одесі.   

Прес-реліз
Презентація-Ярмарок 
«Фінансування малого та середнього бізнесу лізинговими компаніями».                                 

Сучасний світ вимагає більш ефективних методів ведення бізнесу. Для того, щоб організувати будь-яке виробництво товарів, надання послуг, виконання робіт або розширити масштаби вже розпочатої справи потрібні певні витрати. Дістати у своє розпорядження нові робочі машини, обладнання можна двома способами — придбати чи взяти в оренду. Придбання тих чи інших потужностей можливе тільки тоді, коли покупець має достатні власні кошти або одержить довгостроковий кредит у банку. Більшість суб’єктів підприємницької діяльності в Україні не можуть ні виділити кошти для інвестицій, ні взяти в кредит. Причина  — відсутність  застави, та дуже жорсткі умови кредитування банками.

В такому випадку, одним із найбільш ефективним і гнучким інструментом для підприємців стає лізинг. Лізинг надає реальну можливість бізнесу, особливо малому та середньому, закуповувати обладнання, машини, основні фонди, підвищувати конкурентоспроможність продукції, що випускається, знижувати податкові і оперативні витрати. 
Власне, лізинг особливо добре забезпечує підтримку малому та середньому бізнесу, адже став надійною та адекватною формою фінансування довгострокових інвестицій. Лізинг – залишається вкрай популярним інструментом фінансування в розвинених країнах. Наприклад, 43% малого та середнього бізнесу фінансують бізнес через лізинг в Європейському Союзі та 8 з 10 в США. 
Про це говорили фахові експерти проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» та члени Українського об’єднання лізингодавців під час Презентації-Ярмарку «Фінансування малого та середнього бізнесу лізинговими компаніями», який відбувся у м. Одеса.

Презентації та доповіді були акцентовані на практичних питаннях та прикладах залучення коштів для розвитку бізнесу малих та середніх підприємств:

  • Як оптимізувати грошові потоки та отримати обладнання для збільшення прибутку.
  • Що є вигідною альтернативою банківському кредиту?
  • Юридичні аспекти оформлення договору фінансового лізингу? Оподаткування.
  • Практичні поради: як отримати техніку та обладнання і при цьому мати привабливий баланс для подальшого кредитування?
  • Як обрати надійну лізингову компанію?

Як зазначив у своєму вітальному слові керівник проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Роберт Бонд лізинг може стати одним з ключових чинників, які дадуть поштовх розвитку малого та середнього бізнесу як у Одеській області так і в Україні в цілому. Адже завдяки використання новітнього обладнання взятого в лізинг можливо виробляти продукт з вищою доданою вартістю та оптимізувати операційні витрати бізнес-підприємств.

Також переконаний у важливості розвитку лізингових продуктів для малих та середніх сільськогосподарських виробників і начальник управління аграрної політики Одеської ОДА Петрів Іван Михайлович. Такі виробники через брак коштів не можуть дозолити собі купувати сучасну техніку та обладнання і на допомогу їм може прийти лізинг, — зазначив він.

Голова ради директорів Українського об’єднання лізингодавців Олександр Кощеєв привітав учасників заходу від імені об ’єднання та коротко розповів про його місію та завдання. Завдяки представникам Лізингових компаній, які мають багаторічний досвід консалтингу в сфері фінансів, оцінки ризиків, кредитування та лізингу тренінг був побудований на практичних прикладах.

В рамках даного заходу було також надано інформацію про можливості лізингу для представників існуючих об’єднаних територіальних громад (ОТГ) та тих, які тільки планують об’єднання. Вони можуть скористатись лізингом при модернізації чи створенні комунального господарства, освітлення територій тощо. Про важливість розвитку такого напрямку зазначила заступник директора департаменту економічного розвитку-начальник відділу аналізу та моніторінгу діяльності комунальних підприємств Одеської ОДА Альона Вікторівна Лиманська.

Паралельно з лекціями та презентаціями проходила «Ярмарка лізингових продуктів» на якій були представлені такі компанії як: Альфа-Лізинг, AVIS Україна, Кредобанк, ОТП Лізинг, Порше Лізинг Україна, Теком-Лізинг, УЛФ Фінанс та VAB Лізинг. Потенційні клієнти малого та середнього бізнесу мали змогу отримати більш детальну інформацію від лізингових компаній-учасників напряму, а також налагодити партнерські відносини для реалізації  власних бізнес-проектів.

Загалом учасники висловили позитивні відгуки про захід, відмітили високий професіоналізм тренерів та хорошу організацію заходу.

 

 

 

 

 

 

 

Читати ще в ВідбулосяБільше в Відбулося »