Press "Enter" to skip to content

Гендерна медіа-кав’ярня в Одесі

В одеській книгарні-кав’ярні у гостинної пані Галини Дольник зібралися  одеські журналісти на традиційну гендерну медіа’ярню. За філіжанкою кави йшло обговорення теми «Жінка в суспільно-політичному житті Одещини». 
Згідно результатів моніторингу одеських медіа (та й медіа інших областей України), жінки мало виступають героїнями та експертками журналістських матеріалів. У матеріалах друкованих ЗМІ – у 17,5%  випадків, в інтернет-виданнях – 15,5%. Чому на Одещині так мало жінок, які активно беруть участь у суспільно-політичному житті краю? Чи, може, медіа оминають їх своєю увагою? Скільки жінок є депутатками, очолюють ОТГ? З якими гендерними стереотипами й дискримінацією вони стикаються в своїй діяльності?  
В дискусії по цих питаннях брали участь Євгенія Генова – редакторка сайту «Ізбірком», Тетяна Жарська – голова Великомихайлівської ОТГ, Ольга Квасницька – депутатка Одеської міської ради, Оксана Піднебесна – регіональна консультантка Асоціаціі міст Украіни, Богдана Стельмах – координаторка Волинського прес-клубу, керівниця проекту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики». До обговорення долучились Альона Новічкова — міжнародна аграрна журналістка, авторка та ведуча телепроекту «Агродайджест», Наталя Браславська — журналістка, власкорка телеканалу «Наш», Наталя Делієва, керівниця «Асоціаціації жінок України «Дія».  
Учасниці розмови говорили про те, що соціально активні жінки мають об’єднуватись — такі спроби є, але треба шукати та залучати всіх небайдужих. Журналістам бажано шукати нові обличчя експерток та героїнь для своїх матеріалів — таких на Одещині багато, і кілька історій прозвучали під час бесіди. Одесу може врятувати лише жінка-мер — такі спроби вже були, але поки неуспішні. А побажання організаторам — запрошувати на такі зустрічі побільше чоловіків. 
На зустрічі прозвучали слова вітання на адресу переможців Всеукраїнскього конкурсу матеріалів на гендерну тему Ганни Мячиної та Олександра Галяса.
Також було презентовано Порадник із гендерної чутливості українських медіа.
                      
Гендерна медіа-кав’ярня відбувається в межах проекту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики», що реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром та за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews

 

 

 
Читати ще в Новини партнерівБільше в Новини партнерів »