Press "Enter" to skip to content

Тренінг другий — перезавантаження продовжується

20-21 вересня в Одесі відбувся другий тренінг для керівників реформованих газет, який проходить в рамках проекту «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики».

В тренінгу «Перезавантаження: як малими зусиллями оновити контент і верстку газети» брали участь редактори та дизайнери 22-х районних та обласної друкованих видань, які пройшли або закінчують процес роздержавлення. 

В перший день з редакторами працювала Лєра Лауда, співзасновниця Агенції розвитку локальних медіа «Або». Тренерка показувала редакторам експрес-кроки, зробивши які, можна покращити верстку. Розбирала редакторські помилки, яких можна уникнути. Розповідала, де шукати цікаві теми в своїх невеликих містах та як одну й ту саму тему подавати в різних ракурсах. Демонструвала формати, які газети можуть запозичити в онлайн-медіа для залучення реклами. 

Другий день був присвячений осучасненню зовнішнього вигляду газети. Дизайнерка Ольга Павленко наголошувала на раціональному поєднанні всіх складових оформлення: шрифтів, ілюстрацій, фотографій, білого простору. Закликала редакторів та дизайнерів боротися з прикрашанням газетних шпальт, уважніше ставитися до заголовків і врізів, відступів та інтервалів, фотографій та підписів до них. Пояснювала, як правильне поєднання цих елементів сприятиме приверненню уваги читачів та «продажу» інформації.

Лєра Лауда та Ольга Павленко на прикладах демонстрували редакторам та дизайнерам актуальність та необхідність використання інфографіки та мультимедійних форм подачі матеріалів у соцмережах.

Одним із важливий моментів тренінгу була «робота над помилками». Перед початком «перезавантаження» тренерки проаналізувала всі місцеві газети, редактори яких брали участь в навчанні. Виявилось, у всіх одні і ті ж проблеми. Ніхто з учасників не ображався, навпаки, кожний редактор та дизайнер хотів почути побільше критики на адресу свого видання.

За два дні редактори та верстальники дізналися про першочергові кроки, які треба зробити одразу після повернення з тренінгу, щоб покращити зовнішній вигляд своєї газети. Учасники отримали не лише поради, але й багато посилань на професійні ресурси, які можуть допомогти в роботі.

Обговорюючи підсумки тренінгу, редактори реформованих ЗМІ були вдячні, що нарешті хоч хтось повернувся обличчям до районок та районщиків і обіцяли максимально втілити в роботі отриману корисну інформацію та конкретні зауваження.  

Перезавантаження продовжується, а редактори з нетерпінням чекають на наступний тренінг.

Тренінг проводився в рамках проекту «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Читати ще в Новини партнерівБільше в Новини партнерів »