Press "Enter" to skip to content

Відбувся відеоміст «Роздержавлені ЗМІ у Львівській і Одеській областях: хто оплачує свободу слова?»

16 вересня відбувся відеоміст «Роздержавлені ЗМІ у Львівській і Одеській областях: хто оплачує свободу слова?», в якому брали участь редактори реформованих районних ЗМІ Одеської та Львівської областей. https://youtu.be/u7QFs2ONoeo
Ведучий відеомосту Роман Шостак 
Під час дискусії редактори  Наталія Буковська,  Афанасій Гайдаржі, Ірина ТелькаМикола Іванців, Роман Смілка ділилися власним досвідом роздержавлення.

Наталія Буковська, директорка/головна редакторка ТОВ “Роздільнянське видавництво “Вперед” (Роздільнянський район, Одеська область) розказала колегам, що процес роздержавлення в газеті відбувся спокійно, згідно чинного законодавства. Зараз видання розвиває сайт, на якому починає потроху заробляти. В районі є кілька активних ГО, які самостійно чи разом з журналістами порушують чимало проблемних питань, на які влада вимушена давати конкретні роз’яснення. Завдяки такому тісному контакту з громадскістю, у газети є свій читач, який знаходить відповіді на злободенні питання. 
Афансій Гайдаржі, головний редактор газети “Слава хлібороба” (Лиманський район, Одеська область) розповів,  що роздержавлення в газеті пройшло швидко і без проблем. 
Завдяки співпраці з новоствореними громадами тижневик планує значно збільшувати тираж. Громади вже готові передплатити на наступний рік газети для своїх жителів, бо хочуть, щоб видання приділяло більше уваги процесам, з якими стикаються новостворені ОТГ.   
Ірина Телька, головний редактор видання “Миколаївські вісті” (Миколаївський район, Львівська область) вважає, що реформа була своєчасною, може, навіть, трохи спізнілою.  Завдяки їй газета змогла трансформуватися. Зміна редакційної політики призвела до того, що газета з однієї чорно-білої сторінки накладом 150 примірників перетворилась на повноколоьоровий 20-ти сторінковий журнал.    
Микола Іванців, головний редактор газети “Воля народу” (Буський район, Львівська область) процес роздержавлення закінчив ще 2,5 роки тому. Але згадує недоброзичливі коментарі скептиків, які говорили про провал цієї реформи. Про те, що третина видань локальних буде знищена, вони закриються собі по собі. Але цього не сталося. Що свідчить, на думкку редактора, про позитивний досвід реформи.  
Роман Смілка, директор і головний редактор ТзОВ “Редакція часопису Городоччини “Народна думка” (Городоцький район, Львівська область) згадує, що процес реформування газета пройшла достатньо спокійно. Зараз газета намагається по-іншому будувати і редакційну політику, і свою діяльність, бо зменшення фінансового ресурсу з боку влади відчувається. Зараз між газетою та райрадою укладено угоду на 150 тисяч гривень на рік.

По закінченні відеомосту ведучий Роман Шостак закликав редакторів та редакторок інших українських ЗМІ долучитись до дискусії на задану тему на сторінках своїх видань та в соцмережах.

 Відеоміст відбувся в рамках проекту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.