Press "Enter" to skip to content

Покращення доступу до екологічної інформації про Чорне море

 

Напередодні Дня Землі партнери проекту MARLITER провели свої перші національні семінари для залучення зацікавлених сторін з державного сектору, бізнесу, наукових інститутів та неурядових організацій до розгляду та оцінки наявної інформації про екологічний стан Чорного моря. Вони були організовані в рамках проекту «Покращення онлайн доступу громадськості до даних моніторингу стану навколишнього природного середовища та інформаційних інструментів  для підтримки співпраці в  Чорноморському басейні щодо скорочення забруднення морським сміттям»(MARLITER) за підтримки Програми Транскордонного співробітництва «Чорноморський басейн 2014-2020». Партнерами є Чорноморська мережа НУО, Болгарія, НУО «Маре Нострум» у Констанці, Румунія, Університет Аристотеля в Салоніках, Греція, Український науковий центр екології моря Одеси, Україна та Чорноморська екологічна академія Батумі, Грузія .

Команди проекту та зацікавлені сторони обговорили моніторинг морського середовища та наявність вільних, сумісних даних, інформації та знань про стан Чорного моря, а також стан моніторингу морських сміття.

Результати семінарів, зокрема в Одесі забезпечили зворотній зв’язок із зацікавленими сторонами,  внесок у розробку інформаційного цифрового інструменту. Учасники семінарів спробували визначити, хто відповідає за діяльність та політику, пов’язану з твердими відходами та морськими сміттями на національному рівні, хто має дані та знання про різні дані та параметри навколишнього середовища та як вони мають співпрацювати для зменшення поширення сміття в морському середовищі і на узбережжі.

Цей внесок допоможе партнерству розробити гнучкий веб-інструментарій для підтримки управління та прийняття рішень у зменшенні кількості морського сміття.

Важливою темою для обговорення стало застосування реальної інформації щодо даних про морське сміття та програм моніторингу. Команди надали приклади того, як моніторинг морського сміття може допомогти науці, консультувати управління та інформувати політику, щоб вони могли належним чином вирішити справді глобальну проблему з її численними наслідками для навколишнього середовища, безпеки мореплавання, економіки та здоров’я людини.

Для вирішення проблеми морського сміття ми повинні розуміти джерела, рух і вплив сміття на узбережжі і в морському середовищі. Програми моніторингу морського сміття прагнуть отримати це розуміння через збір даних. Ці дані можуть відповісти на важливі дослідницькі питання, наприклад, що і де є джерелом (и) морського сміття, чи є відкладення, і які є найбільш поширеними або найбільш шкідливими видами морського сміття. Відповідаючи на такі запитання, можна повідомити про розвиток стратегій управління та політики, які вирішують проблеми морського сміття на місцевому, регіональному, національному та міжнародному рівнях.

Наведені приклади ілюструють, як наука надає інформацію про джерела, загрози та рішення, що оточують проблему. Наука може також виділити результати аналізу моніторингових програм морського сміття та інтерпретувати дані для демонстрації поведінки, достатку, рухів і впливів, пов’язаних з морським сміттям. Інші приклади продемонстрували, як отримані дані призвели до розробки нових стратегій управління або політики для громад, агентств, підприємств.

Крім того, дані моніторингової програми можуть оцінювати ефективність існуючих стратегій, пов’язаних з морським сміттям, таких як заборона на пластикові пакети, шляхом відстеження наявності пластикових пакетів у наших морях і узбережжях. Розробка політики та процедур управління є, мабуть, одним з найефективніших засобів для зменшення морського сміття. Вивчення того, як дані призводять до розробки нових, або реструктуризація існуючих стратегій, підкреслює важливість програм моніторингу і, ймовірно, спрямовуватимуть стратегії щодо скорочення та запобігання морським сміттям для захисту майбутнього нашого моря.

Проект MARLITER спрямований на поліпшення співпраці у сфері екологічного моніторингу, а також сприяння координації захисту навколишнього середовища та співробітництву щодо скорочення морського сміття в басейні Чорного моря.
Його тривалість становить 30 місяців, він має загальний бюджет близько 770 тисяч євро.

За подальшою інформацією звертайтеся до координатора проекту, голови Чорноморської мережі громадських організацій Олега Рубеля, +380674894265, rubeloleg@gmail.com

День Землі щорічно люди по всій планеті відзначають 22 квітня.
Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності.

Засновником Дня Землі вважається Джон Стерлінг Мортон, який запропонував у 1872 році призначити щорічний день, присвячений озелененню навколишньої території.

Читати ще в Новини партнерівБільше в Новини партнерів »