Press "Enter" to skip to content

Результати моніторингу прозорості та доброчесності організації та виконання ремонтів доріг в Одеській області . 

20 листопада в  прес-центрі Paritet  відбулась прес-конференція, присвячена результатам «Моніторингу прозорості та доброчесності організації та виконання ремонтів доріг» в Одеській області . 
У прес-конференції брали участь:   
Аркадій Топов — координатор моніторингу в Одеській області ГО «Антикорупційний офіс», 
Юрій Дьяченко – активіст ГО «Антикорупційний офіс», 
Тетяна Маяк — регіональний представник Програми розвитку ООН в Одеській області.

Прес-реліз.                              

Останні роки в Одеській області відремонтовано багато доріг, які були в незадовільному стані. ГО «Антикорупційний офіс» провела моніторинг прозорості та доброчесності організації та виконання ремонтів доріг, контракти на ремонт яких були підписані протягом останніх двох років.

За цей період було укладено договори на капітальний та поточний середній ремонт довжиною 582 кілометри та один договір на будівництво автомобільної дороги в обхід міста Рені, довжиною 5,6 кілометрів.

Загальна сума укладених договорів – 6 мільярдів 85 мільйонів гривень, з яких найбліьше отримали ТОВ «Ростдорстрой» – 1,9 мільярди гривень, друге місце посідає ТОВ «Автомагістраль-Південь, яка освоїть 1,2 мільярди гривень, третє місце за ТОВ «Будівельна компанія «Дорлідер» на яку припадає трохи менше 1 мільярда гривень.

«Головною проблемою проведених тендерів є слабка конкуренція внаслідок чого економія коштів на них вкрай низька – 1,3% від початкової вартості» — зазначив Аркадій Топов, координатор моніторингу, заступник голови ГО «Антикорупційний офіс».

В 74% усіх тендерів цінова пропозиція переможця протягом усіх етапів не змінювалась, що може бути свідченням змови між компаніями-учасниками.

Активісти «Атикорупційного офісу» дослідили 16 відремонтованих ділянок автомобільних доріг області довжиною 80 кілометрів (або 41,3% від всієї довжини відремонтованих ділянок державного значення та 100% місцевого значення), крім того, додатково, було обстежено 11 ділянок загальною довжиною 128 км ремонт на яких ще триває (або 38,3% ділянок державного значення та 100% місцевого значення).

На кожній ділянці було виявлено від 1 до 10 видів недоліків або дефектів. Найбільш часто зустрічались: лущення та викришування асфальтобетонного покриття; поперечні та поздовжні тріщини асфальтобетонного покриття; руйнування кромки покриття автомобільної дороги; не влаштоване або не ущільнене узбіччя автомобільної дороги. В окремих випадках зустрічались: утворення колійності, наплив, відсутність огорожі, її частини або не опущена вниз початкова кінцівка, неналежним чином влаштоване водовідведення, інше.

«Найгірше відремонтовані дороги місцевого значення, особливо ділянка дороги 2,3 км, між селами Новоборисівка та Цебрикове. Ми на це окремо звертали увагу представників Одеської облдержадміністрації, Великомихайлівської райдержадміністрації та сільрад під час окремого виїзду на цю ділянку. Маємо надію, що ситуація поліпшиться», — зазначив Юрій Дяченко, преставник ГО «Антикорупційний офіс»

Результати моніторингу надіслані до Служби автомобільних доріг в Одеській області та Одеської обласної державної адміністрації для гарантійного усунення недоліків та дефектів.

Більш докладно про результати моніторингу можна дізнатись за посиланням: http://www.aco.in.ua/?p=1557
Контактна особа: Аркадій Топов 093 194 8057
ДОВІДКА:
«Моніторинг прозорості та доброчесності організації та виконання ремонтів доріг» в Одеській області проводиться рамках проекту «Прозорість і доброчесність публічного сектору», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2015-2018 рр.

ВІДЕО:
https://youtu.be/OWUMhqi7BJ8 — відеозвіт прес-конференції,
https://fex.net/862437440825 — відео «Моніторинг доріг в Одеській області» та Звіт з моніторингу ремонтів ділянок доріг в Одеській області.