Press "Enter" to skip to content

30 жовтня Всесвітній фонд природи WWF оприлюднив дані звіту “Жива планета” 2018

30 жовтня Всесвітній фонд природи WWF оприлюднив дані звіту “Жива планета” 2018, чи не найбільшого дослідження стану здоров’янашої планети Земля. В межах дослідження науковці проаналізували дані 16 704 популяцій 4 005 видів тварин по всьому світу за останні 40 років. В Одесі презентація звіту та його обговорення відбудуться 1 листопада під час Green Drinks Odessa.

Динаміка “Індексу живої планети” вказує на зниження кількості хребетних тварин на 60% протягом зазначеного періоду. Тобто в середньому чисельність популяцій ссавців, птахів, рептилій, амфібій і риб зменшилась за останні 40 років більш ніж наполовину. Найбільш різке скорочення спостерігається зокрема у Південній та Центральній Америці — на 89% від 1970-го року. Найвразливішими виявилися прісноводні види, чисельність популяцій яких скоротилися на 83%.

Серед основних причин стрімкої втрати біорізноманіття у світі науковці називають “Велике прискорення” — починаючи з 1950 року усі показники людської діяльності стрімко зросли (видобуток корисних копалин, урбанізація, збільшення кількості населення) і спровокували різке збільшення попиту на енергію і територію, а це призвело до безпрецедентних змін на планеті. Вони також вважають, що людство вступає у нову геологічну епоху – антропоцен — коли саме людина є ключовим фактором, який змінює клімат, біорізноманіття та довкілля в цілому.  

«Ми є першим поколінням, що має чітке розуміння цінності природи та нашого впливу на неї. І ми можемо бути останнім, що може змінити ситуацію на краще. Відтепер до 2020 року – поворотний момент в історії планети», — йдеть у звіті.

Попри те, що зниження чисельності популяції особливо стрімке у південній півкулі, не оминуло воно також і європейський континент.  

Ольга Денищик, координаторка прісноводного напрямку WWF в Україні:
“Загроза зникнення видів ще ніколи не була настільки серйозною як сьогодні. І на жаль, мало хто розуміє, як тісно ми пов’язані із мережею життя, яку називають біорізноманіттям. Найшвидше зникають види пов’язані із прісноводними екосистемами. Одна із останніх українських втрат це осетер європейський, якого ще називають  атлантичним. Цей вид пережив динозаврів і масштабне вимирання видів на планеті, однак був знищений внаслідок діяльності людини. Сьогодні на черзі зникнення наступні види осетрових.”

Окрім осетра європейського на території України за останні півстоліття також зникли тюлень-монах, довгокрил звичайний і ховрах європейський. Щоб привернути увагу українців до втрати біорізноманіття, команда WWF в Україні ініціювала кампанію “Зниклі сторінки. 404”, де розповідає про види, які більше не існують в нашій країні.

Марічка Закалюжна, кооординаторка кампанії “Жива планета” 2018 в Україні
“Ми мало не кожен день зустрічаємо сторінку 404 у мережі, тобто таку, яка з якихось причин більше не існує. У дикій природі України, на жаль, так само є такі сторінки. Тож ми використали цю ідею, щоб наочно показати, яких сторінок світу дикої природи України більше не існує. Приєднатися до кампанії дуже легко — для цього достатньо поширити інформацію серед своїх друзів, зокрема через соціальні мережі. Якщо ви готові на більше — запрошуємо змінити свій спосіб життя на більш ощадливий з точки зору використання природних ресурсів”. 

WWF закликає  — уряди, бізнес та громадські організації взяти новий курс на такі взаємини між людиною і природою, які допоможуть не  лише зупинити втрату  біорізноманіття, а й відновити його до первинного стану.

В Одесі WWF, Impact Hub Odessa та Музей цікавої науки запрошують всіх небайдужих на зустріч «зеленої» спільноти Green Drinks Odessa, на якій буде представлено основні знахідки звіту. Після цього ми обговоримо, що саме ми можемо зробити заради щасливого майбутнього планети та людства. Зустріч відбудеться 1 листопада о 18:30 у залі «Мадрид» Impact Hub Odessa.

 Ознайомитися зі звітом “Жива планета” можна за посиланням.

 За детальною інформацією звертайтеся до:
Катерина Куракіна,
WWF в Україні,
Моб: 095 28 99 822
e-mail: kkurakina@wwfdcp.org

Більше про WWF:
Всесвітній фонд природи (WWF) – це одна з найбільших та найповажніших незалежних природоохоронних організацій, представництва якої діють більш ніж у 100 країнах за підтримки майже 5 мільйонів людей по всьому світу. Місія Всесвітнього фонду природи – зупинити деградацію природного середовища планети та побудувати майбутнє, в якому людство житиме у гармонії з природою, шляхом збереження біологічного різноманіття світу, сталого використання природних ресурсів та скорочення забруднення і марнотратного споживання.

wwf.panda.org/ukraine  

Читати ще в Новини партнерівБільше в Новини партнерів »