Press "Enter" to skip to content

Відеозвіт прес-конференції «Чи торкнеться реформа одіозних одеських суддів?»

Тут можна подивитись повний відеозвіт прес-конференції «Чи торкнеться реформа одіозних одеських суддів?», яка відбулась 26 червня в прес-центрі Paritet
 Спікери:         
Карташов Артем, юрист,
Олег Михайлик, громадський діяч, 
Козьма Григорій, журналіст

Прес-реліз

В Україні триває судова реформа, в рамках якої відбувається процес кваліфікаційного оцінювання суддів, завданням якого є очищення судової системи від недоброчесних суддів. На даний момент процедуру у Вищій кваліфікаційній комісії суддів (ВККС) майже пройшла перша тисяча суддів, вірніш, 999 суддів. Проте, з 26 березня з процесу оцінювання суддів вийшла Громадська рада доброчесності, яка відповідно до Закону України «Про судоустрій та статус суддів» якраз і була створена для сприяння ВККС у встановленні відповідності судді (кандидата на посаду судді) критеріям професійної етики і доброчесності.

ВККС продовжило проводити оцінювання суддів без Громадської ради доброчесності, але ці результати навряд чи можна назвати очищенням судової системи, адже серед перших 898 суддів, які пройшли співбесіду із членами ВККС, сьогодні звільнено лише 26, що складає менш як 3%. Здебільшого невпевнені пояснення суддею походження своїх статків повністю влаштовує членів ВККС, а інколи це питання навіть не піднімається.

Водночас, на початок липня 2018 року заплановано співбесіду ВККС з головами 2-х одеських апеляційних судів – адміністративного та господарського. А вже 15 червня Національне агентство з питань запобігання корупції прийняло рішення про проведення повної перевірки електронних декларацій, які були подані 3 суддями Одеського апеляційного адміністративного суду, в тому числі головою цього суду. Чи буде враховувати Вища кваліфікаційна комісія суддів цей факт при проведенні співбесіди та чи встигне НАЗК здійснити перевірку до проведення співбесіди?

Для одеситів це важливо, адже Одеса очікує змін та сподівається на відновлення правосуддя в місті, де тотальним стала підміна правосуддя кривосуддям.

Дотепер, в Одесі на керівних посадах окремих судів перебувають призначенці за квотою Ківалова або ставленики олігархічних кланів.

Одеський апеляційний господарський суд обслуговує бізнес-інтереси одеської мерії та угрупування Володимира Галантерника і Геннадія Труханова

Одеський апеляційний адміністративний суд відіграє ключову роль під час виборчого процесу – саме тут будуть прийматись рішення визнавати результати виборів по округам, чи ні.

Але найбільш цікавим є штучна зміна юридичної адреси прокуратури Одеської області на район з більш керованим головою суду, що забезпечить винесення «правильних ухвал» відносно незалежних громадських активістів для упередження їх впливу на процес виборів

 

Читати ще в ВідбулосяБільше в Відбулося »