Press "Enter" to skip to content

ГО «Національне бюро з розслідувань злочинів…» повідомляє про безстрокові мирні акції

ГО «Національне бюро з розслідувань злочинів, протидії та запобіганню корупції в органах державної влади, верховенства права та захисту основоположних прав громадян» повідомляє про проведення безстрокових мирних акцій на підтримку користувачів живих водних біоресурсів Дністровського лиману « Стоп – корупції» :

23 березня (п’ятниця) — з 10-00 до 12.-00 – біля прокуратури  Одеської області. Під час проведення мирної акції буде проводитись мирна хода на пішохідних переходах на перехресті вулиць Пушкінської та Дерибасівської. 
23 березня (п’ятниця)  –  з 13-00 до 15-00 – біля Одеської  обласної  державної  адміністрації. 
23 березня (п’ятниця)  – з 16-00 – на трасі  Одеса – Київ біля посту ППС 41 кілометр автодороги Одеса — Київ

Прес-реліз:
12.03.2018р. до ГО « Національне бюро з розслідувань злочинів, протидії та запобіганню корупції в органах державної влади, верховенства права та захисту основоположних прав громадян» та  ГО «Рибалки Дністра та Дністровського лиману» надійшло  звернення з боку ПП «Ягуар 2005», що протягом тривалого часу  займається виловом водних біоресурсів з застосуванням активних знарядь лову(закидного неводу) у Дністровському лимані, з проханням надання правової допомоги, а саме – припинення протиправних дій,скоєних начальником Управління державного агентства рибного господарства в Одеській області С. Юрчуком, що діяв за попередньою змовою з керівництвом ППРС «Укррибекспорт» та в їх інтересах в частині надання дозволів останньому на промисловий вилов водних біоресурсів закидним неводом. 
          До цього, з аналогічним зверненням до ГО «Рибалки Дністра та Дністровського лиману» звертались чотири традиційних підприємства, що також займаються промисловим виловом риби у Дністровському лимані з приводу припинення протиправних дій, скоєних начальником Управління державного агентства рибного господарства в Одеській області С. Юрчуком, що діяв за попередньою змовою з керівництвом ПП РС «Укррибекспорт» та в їх інтересах в частині надання дозволів останньому на промисловий вилов водних біоресурсів закидним неводом, дії якого містять ознаки злочинів, передбачених частиною 2 ст. 28, частиною 1 ст. 356 та частиною 2 ст. 364, частини 2 ст. 366 Кримінального кодексу України.
         12.10.2017 р. Білгород-Дністровським міськрайонним судом Одеської області за скаргою ГО «Рибалки Дністра та Дністровського лиману» на бездіяльність прокурора було постановлено Ухвалу, якою суд зобов’язав прокурора внести до ЄРДР відомості про вчинення кримінального правопорушення, скоєного начальником Управління державного агентства рибного господарства в Одеській області С. Юрчуком, що діяв за попередньою змовою з керівництвом ПП РС «Укррибекспорт» та в їх інтересах в частині надання дозволу останньому на промисловий вилов водних біоресурсів закидним неводом у Дністровському лимані, дії якого містять ознаки злочинів, передбачених частиною 2 ст. 28, частиною 1 ст. 356 та частиною 1 ст. 364, частини 1 ст. 366 Кримінального кодексу України. 
         Дана ухвала суду є обов’язковою для виконання та скерована до органів прокуратури з метою проведення досудового розслідування.

          На даний час досудове розслідування у кримінальному проваджені, внесеному  до ЄРДР,  за фактом вчинення кримінального правопорушення, скоєного начальником Управління державного агентства рибного господарства в Одеській області С. Юрчуком, що діяв за попередньою змовою з керівництвом ПП РС «Укррибекспорт» та в їх інтересах в частині надання дозволу останньому на промисловий вилов водних біоресурсів закидним неводом у Дністровському лимані, дії якого містять ознаки злочинів, передбачених частиною 2 ст. 28, частиною 1 ст. 356 та частиною 1 ст. 364, частини 1 ст. 366 Кримінального кодексу України,  здійснює  СВ Прокуратури Одеської області. 
          З метою захисту прав користувачів, що на законних підставах займаються виловом риби на території Дністровського лиману, задля припинення протиправних дій скоєних начальником Управління державного агентства рибного господарства в Одеській області С. Юрчуком, що діяв за попередньою змовою з керівництвом ПП РС «Укррибекспорт» та в їх інтересах та видав незаконний наказ № 234 від 13.02.2018р.,  яким браконьєрам був наданий дозвіл  на промисловий вилов водних біоресурсів закидним неводом у Дністровському лимані, починаючи з 12.03.2108 року до голови Держрибагентства України було направлено три скарги з вимогами негайно припинити протиправні дії, проведення негайного  службового  розслідування,  звільнення з займаної посади С. Юрчука та скасування незаконного наказу № 234 від 13.02.2018р. 
          На даний час жодних дій щодо виконання законних вимог, що містяться у зверненнях ГО «Рибалки Дністра та Дністровського лиману», керівником Держрибагентства України не виконано, що свідчить про небажання визнавати керівництвом даного державного органу своєї провини.
          Дії та бездіяльність керівництва Держрибагентства України містять ознаки злочинів, за скоєння яких передбачена кримінальна відповідальність за ч.1 ст. 364, ч.1 ст. 367, ч.1 ст. 356 КК України. 
          З метою припинення  протиправних дій,  щодо надання дозволу на промисловий вилов водних біоресурсів, закидним неводом, в Дністровському лимані ПП РС «Укррибекспорт», керівництвом ГО «Рибалки Дністра та Дністровського лиману», направило до органів прокуратури та суду,  п ять повідомлень про вчинення кримінальних правопорушень скоєних начальником Управління державного агентства рибного господарства в Одеській області С. Юрчуком, що діяв за попередньою змовою з керівництвом ПП РС «Укррибекспорт» та в їх інтересах, а також керівництвом  ПП «РС Укррибекспорт»  та п ять скарг на бездіяльність прокурора щодо грубого порушення ним вимогч.1 ст. 214 КПК України. 
     15.03.2018р. Білгород-Дністровським міськрайонним судом Одеської області було постановлено п ять ухвал, відповідно до змісту яких  місцевого прокурора було зобовязано внести до ЄРДРу  відомості про вчинення кримінальних правопорушень, скоєних  начальником Управління державного агентства рибного господарства в Одеській області С. Юрчуком, а також засновником ПП РС «Укррибеспорта» С. Стасом та С. Герасименком, що містяться у повідомленнях ГО «Рибалки Дністра та Дністровського лиману»,  від 12.03.2018 року. 
        Усі ці ухвали суду скеровані до органів прокуратури для проведення досудового розслідування. 
       З приводу припинення протиправних дій ГО «Рибалки Дністра та Дністровського лиману» направила більше 30 скарг до ГПУ, МВС, Прем’єр міністра України, міністра аграрної політики, міністра екології, голови Держибагентства України  тощо. 

        На даний час державі нанесена шкода у розмірі приблизно 25 млн. грн., за останній тиждень   браконьєри виловили біля 25 тис. тон молоді ляща розміром 10-12 см. Ще кілька місяців — й рибних запасів на Дністровському лимані взагалі не залишиться.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Читати ще в Новини партнерівБільше в Новини партнерів »