Press "Enter" to skip to content

Прес-конференція на тему “Боротьба з корупцією «по-одеськи»

26 лютого у прес-центрі Paritet відбулася прес-конференція на тему “Боротьба з корупцією «по-одеськи» або як за допомогою “тітушок” та корумпованих суддів розправляються з журналістами та вчиняють рейдерські захоплення”.

Учасники прес-конференції:
Федір Олексюк, головний редактор всеукраїнського видання “Антикорупційного вісника “Ваша Надія”, правозахисник,
Світлана Соколова, директор ТОВ “ЮНІСІА”, Орендар частини захопленого приміщення, 
Анатолій Яцишин, журналіст корпункту всеукраїнського  журналу «Антикорупційний вісник “Ваша Надія” в Одеській області, правозахисник,
Борис Зільберштейн — куратор самооборони потерпілих від рейдерських захоплень Кей Колект

Тут — повний відеозвіт прес-конференції

 Прес-реліз
Приміщення корпункту всеукраїнського журналу “Антикорупційний вісник “Ваша Надія”, що по вул. Буніна, 28, в Одесі, у рейдерський спосіб захопили “невідомі” і вигнали звідти журналістів. Без нагляду лишилися документи й матеріали гучних журналістських розслідувань, а також документи, що містять адвокатську тайну. Хто за цим стоїть і чому це сталося? На ці та інші питання  дано відповідь на прес-конференції.

На початку конференції було показано відео згаданих подій, з якого видно, що кремезні хлопці у масках разом зі зломником висвердлюють серцевину замка і входять до приміщення. Під час цього відсутні і виконавча служба, і поліція, і представники власника об’єкту нерухомості.

Фахівці у галузі права зазначили, що з точки зору КК України — це ст. 356 “Самоправство”.

Згідно зі ст. 13 ЦК України — це зловживання правом, яке виявляється у тому, що особа, якій формально належить суб’єктивне право, неправомірно його здійснює. Зловживання правом має місце у випадку, коли уповноважена особа, спираючись на своє суб’єктивне право, допускає недозволене використання свого права, порушує міру і вид поведінки, визначені законом, посилаючись при цьому на формально належне їй суб’єктивне право.

Учасники конференції розцінюють це як класичне рейдерство. Ре́йдерство (в Україні) — вилучення майна на нібито законних підставах, в основі виникнення яких лежать прогалини у законі або системні недоліки функціонування державних інститутів (судової та правоохоронної систем, системи реєстрації юридичних осіб тощо).

Захоплення відбулося через корумпованість судової влади.

Ще 2014 року суддя Суворовського районного суду м. Одеси пан Шепітко І. Г., (справа № 1527/20078/12) виніс у межах цивільної справи рішення про стягнення з юридичної особи ТОВ “Прометей-Південь”. Рішення було ухвалено заочно, без участі Представників даної юр. особи. На підставі цього рішення проведено прилюдні торги ПП “Нива ВШ” і за вартістю, що становила лише 29 відсотків від реальної вартості, цю квартиру придбала підставна особа пані Саєнко Н. С. (до речі, вона в такий спосіб придбала в Одесі не один об’єкт).

22 червня 2017 року Апеляційний суд Одеської обл. закрив провадження у цій справі через непідсудність справи.

Разом із тим у червні 2014 року ТОВ “Прометей-Південь” звернулося до Приморського районного суду м. Одеси з позовом до ПП “Нива ВШ” у Відділ примусового виконання рішень управління ДВС ГУЮ в Одеській обл., про визнання недійсними прилюдних торгів та виданого на їхній підставі свідоцтва про придбання майна Саєнко Н. В.

Рішенням судді Приморського районного суду м. Одеси Кравчук Т. С. від 21 жовтня 2014 року у задоволенні позовних вимог ТОВ “Прометей-Південь” відмовлено.

Рішенням апеляційного суду Одеської області (колегія: Сегеда С. М., Гайворонський С. П, Кононенко Н. А.) від 11 серпня 2015 року апеляційну скаргу ТОВ “Прометей-Південь” задоволено частково: рішення Приморського районного суду м. Одеси від 21 жовтня 2014 року, у частині відмови задоволення позовних вимог про визнання недійсними результатів прилюдних торгів із реалізації арештованого нерухомого майна скасовано та ухвалено у цій частині нове рішення, яким позовні вимоги ТОВ “Прометей-Південь” задоволено частково, визнано недійсними прилюдні торги із реалізації арештованого нерухомого майна та визнано недійсним свідоцтво про право власності на квартиру за адресою м. Одеса, вул. Буніна, 28, кв. 20, виданого на ім’я Саєнко Н. В., і скасовано реєстрацію права власності на ім’я Саєнко Н. В. на зазначену квартиру.

Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України від 09 грудня 2015 року (головуючий суддя: Касьян О. П., колегія: Амелін В. І., Дербенцова Т. П., Остапчук Д. О., Савченко В. О.) касаційну скаргу Саєнко Н. В. задоволено частково, рішення апеляційного суду Одеської області від 11 серпня 2015 року скасовано, справу передано до нового апеляційного розгляду.

Рішенням апеляційного суду Одеської області від 18 жовтня 2016 року (головуючий суддя: Северова Є. С., колегія: Процик М. В., Дрішлюка А. І.) апеляційну скаргу ТОВ “Прометей-Південь” задоволено частково: рішення Приморського районного суду м.Одеси від 21 жовтня 2014 року у частині відмови у задоволенні позовних вимог про визнання недійсними результатів прилюдних торгів, визнання недійсним свідоцтва про право власності на квартиру, скасування реєстрації скасовано, натомість ухвалено нове — позов ТОВ “Прометей-Південь” задоволено частково: 1) визнано недійсними прилюдні торги з реалізації арештованого нерухомого майна лот №1124121 квартири за адресою м. Одеса, вул. Буніна, 28, кв. 20, проведені 21.05.2014 року; 2) визнано недійсним свідоцтво про право власності на квартиру за адресою м. Одеса, вул. Буніна, 28, кв. 20, видане на ім’я Саєнко Н. В.; 3) скасовано реєстрацію права власності на ім’я Саєнко Н. В. на квартиру за адресою м. Одеса, вул. Буніна, 28, кв. 20.

Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України (головуючий суддя: Ситнік О. М., колегія: Ільченко Ю. Г., Лавенчук А. В., Маляренко О. В., Ступак О. В.) від 26 квітня 2017 року касаційну скаргу Відділу примусового виконання рішень управління держаної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській обл. задоволено частково, рішення апеляційного суду Одеської області від 18 жовтня 2016 року скасовано, справу направлено на новий розгляд до суду апеляційної інстанції.

Рішенням апеляційного суду Одеської області від 10 січня 2018 року (головуючий суддя: Черевко П. М., колегія: Громіка Р. Д., Драгомерецький М. М.) апеляційну скаргу ТОВ “Прометей-Південь” залишили без задоволення. До того ж, справу розглядали без участі сторони Позивача.

Рішення Приморського районного суду м. Одеси від 21 жовтня 2014 року залишили без змін.

Антикорупційний вісник “Ваша Надія” провів журналістське розслідування з цього приводу й опублікував його у статті “Злочини «законників« або історія кількох адвокатських справ (№ 1 від 31. 03. 2017 року, стор. 33-35).

У цьому ж номері опубліковано інтерв’ю з тодішнім головою Верховного Суду України Романюком Я. М., якому поставили питання щодо вищезгаданих подій. Пан Романюк відповів, що цього просто не може бути.     

Приміщення по вул. Буніна 28, кв. 20 має двох орендарів: Антикорупційний вісник “Ваша Надія” — корпункут в Одеській області і ТОВ “ЮНІСІА” — зовнішньоекономічна діяльність.

Договори оренди до сьогодні не визнані недійсними, тому дії Представників Саєнко Н. С., насамперед, порушили права орендарів.

Це дає підставу для констатації порушення ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Зокрема, у справі «Стрейтч проти Сполученого Королівства», суд дійшов висновку, що заявника слід вважати особою, яка мала принаймні законне сподівання на реалізацію передбаченого договором права у цьому випадку оренди, тобто користування.

На 27 лютого 2018 року призначено перше засідання справи ТОВ «ВКФ «Прометей-Південь» до Саєнко Н. С. (про витр. майна з чужого володіння) №522/342/18 суддя: Абухін Р. Д.

Крім цього, засновник Антикорупційного вісника “Ваша Надія” ТОВ “ГСІА “Ваша Надія” (Третя особа на стороні Позивача ТОВ «ВКФ “Прометей-Південь”») подав позовну заяву до Саєнко Наталії Сергіївни про припинення зловживання своїми правами,  усунення перешкод у користуванні майном згідно з договором оренди. Цю справу також розгляне суддя Приморського районного суду Абухін Р. Д. Час та дату судового засідання ще не призначено.

Також у провадженні Приморського районного суду м. Одеси перебуває цивільна справа №522/2516/18, пр. №2/522/5291/18 за позовом ТОВ “ЮНІСІА” (Третя особа на стороні Позивача ТОВ «ВКФ “Прометей-Південь”») до Саєнко Наталії Сергіївни про припинення зловживання своїми правами, усунення перешкод у користуванні майном  згідно з договором оренди та відшкодування збитків у порядку чч. 2-5 ст. 13 ЦК України.

Цю справу розглядає суддя Приморського районного суду м. Одеси Ільченко Н. А. Згідно з поданою заявою Представник ТОВ “ЮНІСІА” просить зобов’язати Саєнко Наталю Сергіївну та її Представників до наступних дій: надати доступ Представникам ТОВ “ЮНІСІА” разом із працівниками СВ НП Приморського відділу поліції ГУ НП в Одеській обл. до квартири № 20 по вул. Буніна, 28, у м. Одеса для повернення документації, комп’ютерної техніки, печаток, тощо, що лишилися і перебувають в орендованому приміщенні.

16 лютого 2018 року головуюча суддя Приморського районного суду м. Одеси Ільченко Н. А. розглянула цю заяву і відмовила у наданні можливості Орендарю забрати свої речі, документи, печатку та комп’ютерну техніку.

У цьому випадку суддя Приморського суду покрила злочин протидії господарській діяльності:“Протидія законній господарській діяльності, тобто протиправна вимога припинити займатися господарською діяльністю чи обмежити її, укласти угоду або не виконувати укладену угоду, виконання (невиконання) якої може заподіяти матеріальну шкоду або обмежити законні права чи інтереси того, хто займається господарською діяльністю, поєднана з погрозою насильства над потерпілим або близькими йому особами, пошкодження чи знищення їхнього майна за відсутності ознак вимагання”.

Відповідно до статей 55, 124 Конституції України, кожному гарантується судовий захист його прав, свобод та законних інтересів. Такими діями суд порушив і цю норму основного Закону України.         

 Головний редактор 
“Антикорупційного вісника “Ваша Надія”   Ф. Ю. Олексюк

 

 

Читати ще в ВідбулосяБільше в Відбулося »