Press "Enter" to skip to content

Кілька інтерв’ю з письменником

Письменник Володимир Рутківський

Одесит Володимир Рутківський – єдиний український письменник, що потрапив до Honour List 2018 , який щодва роки складає і публікує Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги (IBBY).  Цієї відзнаки письменник був удостоєний за твір «Гості на мітлі».  Володимир Рутківський відомий багатьом як автор роману «Сторожова застава», за мотивами якого торік було знято одноіменний український пригодницький фільм-фентезі, права на показ якого вже придбали 27 країн світу. 

Крім одеського писменника до Honour Lisr 2018 увійшли ще два українці: Галина Кирпа — за переклад повісті Ульфа Старка «Диваки і зануди» та Владислав Єрко — за ілюстрації до книги «Маленький принц». 

Найважливішим критерієм при відборі творів є те, щоб книга представляла культуру своєї країни та підходила для публікації в інших державах. Колекції видань, які потрапили до Honour List 2018, зберігатимуться у бібліотечних та дослідицьких закладах Мюнхену, Цюріху, Братислави, Токіо, Іллінойсу. А сам почесний список буде представлятися протягом року на найбільших книжкових виставках світу.  

IBBY (The International Board on Books for Young People) — найвпливовіша організація у світі, яка займається пропагуванням книг для дітей. Серед її засновників були письменники Астрід Ліндгрен та Еріх Кестнер. Самае завдяки IBBY півстоліття тому в усьому світі почали святкувати Міжнародний день дитячої книги.

За посиланням можна прочитати інтерв’ю з письменником Володимиром Рутківським журналістки газети «Одеські Вісті» Марії Шевчук
https://izvestiya.odessa.ua/uk/2018/02/05/volodimir-rutkivskiy-patriotizm-maie-buti-ne-na-yazici-v-diyah

Ще одне інтерв’ю з письменником — журналістки видання «Високий замок» Валентини Шурин: 
https://wz.lviv.ua/interview/178527-volodymyr-rutkivskyi-yakby-skriz-bulo-take-stavlennia-do-literatury-iak-u-lvovi-to-ukraina-hrymila-b-u-yevropi