Press "Enter" to skip to content

Онлайн трансляція прес-конференції, присвяченої візиту в Україну Оркестру військово-повітряних сил США

24 жовтня в Одесі, в готелі Bristol, прорйшла прес-конференція, присвячена офіційному візиту в Україну музичних послів США — USAFE Band- Оркестру військово-повітряних Сил США в Європі.
З Юрий Миненко — Yuriy Mynenko, Don Scofield, USAFE Band

Прес-конференція транслювалась в онлайн режимі н сторінці  прес-центру Paritet
https://www.facebook.com/Press.centre.Paritet/videos/1522568997809890/

Світова музична прем’єра в Одесі.
Світовою прем’єрою в Одесі розпочинається офіційний візит в Україну USAFE Band — Оркестру військово-повітряних сил США в Європі.

Музиканти виконають «Дружні варіації» американського композитора Чарльза Букера, які він написав спеціально для туру Оркестру Україною. «В цьому творі композитор поєднав два гімни – України та США», — розповідає, а потім наспівує командир і диригент USAFE Band підполковник Дон Скофілд.
Оркестр військово-повітряних сил США в Європі було засновано в 1943р. За 74 роки музиканти
зіграли більше 20 000 концертів. Їх слухають військові та цивільні, пересічні громадяни та короновані особи. Їх називають «музичними послами США». Вони виступають в 104-х країнах Європи та Африки та щорічно створють по 300-400 яскравих подій.

В Оркестрі – 47 музикантів. Всі вони проходять дійсну військову службу в військво-повітряних силах США. До Одеси приїхали 35 учасників колективу. Інші зараз знаходяться в різних гарячих точках світу – підтримують своїх вояків.

Щоб стати учасником USAFE Band, претенденти проходять конкурсний відбір. Всі мають музичну освіту, але до Оркестру беруть лише тих, хто може виконувати музику різних стилів і легко переходити з виконання джазу — на класику, зі свингу на бароко, з блюзу – на рок-н-рол.

Дисципліна в колективі музично-військова. «Це не дуже легко — годинами практикуватися, виконуючи музику наодинці з собою», — ділиться з журналістами керівник USAFE Band.

Програма візиту до Одеси у військових музикантів насичена. Поки диригент оркестру Дон Скофілд і український співак Юрій Миненко спілкуються з журналістами, оркестранти грають для одеситів просто неба. Перед великим концертом в філармонії — спеціальний концерт музикантів і співака для молодих виконавців та студентів Одеської національної музичної академії ім А. Нежданової. І, нарешті — світова прем’єра Чарльза Букера, твори Гленна Міллера, Луї Армстронга, Арті Шоу.

«Музика єднає» («Music Unites») — це назва не лише концертного туру, а й освітньої програми. В кожному місті музичні посли США зустрінуться з представниками української культури, дадуть спільні музичні перформанси та майстер-класи для юних музикантів. «Це одна з наших улюблених справ в оркестрі — можливість працювати зі студентами та молодими музикантами, — каже Дон Скофілд, — студентам дуже цікаво послухати, як американці виконують джаз та порівняти зі своїм виконанням». До військової служби диригент USAFE Band був викладачем, тому він охоче працює з молоддю.

Юрій Миненко, який виступатиме разом з Оркестром військово-повітряних сил США в Європі — всесвітньо відомий співак, перший контртенор України, власник «божественого» голоса, на думку арт-критиків Великобританії, Германії та США. Юрій викладає вокал в Одеській національній музичній академії, є лауреатом багатьох міжнародних конкурсів.

За словами Дона Скофілда, під час концерту Оркестр разом з Юрієм Миненко виконуватиме дуже складний музичний твір. Не було ще жодної репетиції, і диригент хвилюється, чи складно буде співакові.

«Думаю, що буде легко, — посміхається контртенор, — бо є довіра до музикантів, до диригента. Мені треба вжитися в цю музику, відчути її, зрозуміти стилістику. Це буде цікавий досвід. І, якщо все вийде добре, буду думати над продовженням».

За словами співака, цей твір — не чистий джаз, це -мікс. А сама ідея поєднання різних стилів виникла у покійного нині одеського музиканта Юрія Кузнєцова, який запропонував співакові співпрацю. На жаль, цьому проектові не судилося з’явитися на світ. «Участь в цьому концерті для мене — данина пам’яті музикантові», – каже Юрій Миненко.

Масштабний тур Україною, в який відправились військові музиканти – це продовженням «Майдану Єднання» — спільного концерту Оркестру військово-повітряних сил США в Європі і Національного Президентського оркестру України, який був присвячений 26-річчю Незалежності України. У такий спосіб музичні посли продовжують відзначати 25-річчя дипломатичного партнерства Сполучених Штатів Америки і України. «Музика налагоджує культурні мости і об’єднує людей» — говорить Дон Скофілд, диригент Оркестру військово-повітряних сил США в Європі.

Концерти UNITED STATES AIR FORCES IN EUROPE BAND пройдуть в семи містах України:
24.10 — в Одесі
25.10 — в Миколаєві
26.10 – в Херсоні
28.10 – в Запоріжжі,
30.10 – в Дніпрі
31.10 – в Харкові
02.11 – в Києві UNITED STATES AIR FORCES IN EUROPE BAND

 

Читати ще в ВідбулосяБільше в Відбулося »